تبلیغات
برگ سبزی تحفه درویش - آیامی دانید القاب حضرت عیسی(ع)چیست؟

برگ سبزی تحفه درویش
 
وخدایی که دراین نزدیکی است

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 مرداد 1391 توسط من

http://mohsensepasi.persiangig.com/image/%D8%AE%D8%AF%D8%A7.jpeg

این سوال شاید برای شما هم پیش آمده باشد که القاب حضرت عیسی چیست؟
در پاسخ به این سوال باید گفت القاب عیسی (ع) زیاد است اما آنچه که به طور یقین در مورد حضرت در کتاب مقدس ذکر شده این است که وی «منجی» نامیده شده،(لوقا 11:2؛ یوحنا 42:4؛ اعمال 31:1) یعنی کسی که خدا نجات بشر را به دست او تحقق می بخشد.
همچنین وی «نبی» خوانده شده؛(لوقا 24:4؛ اعمال 22:3) یعنی کسی که پیام خدا را برای انسان آورد و انحرافات رهبران دینی و ستمکاری به بینوایان را محکوم کرد.
عیسی (ع) در رساله ی عبرانیان «کاهن عهد جدید»(عبرانیان 17:2، 1:3، 6:6ف 20:6، 15:7) بین بشر و خدا خوانده شده که قربانی کامل را برای اولین و آخرین بار به خدا تقدیم می کند.
همچنین وی «شبان نیکو» خوانده شده که از گوسفندان حمایت و آنان را ارشاد می کند.
در انجیل یوحنّا «راه»، «حقیقت» و «زندگی» نامیده شده؛ زیرا وی راهی به سوی خداست که حقیقت را به ارمغان آورده، آن را تجسم می بخشد و مردمان را به زندگی حقیقی و ابدی رهنمون می شود.
در رساله های پولُس به کولُسیان و اَفَسُسیان، عیسی (ع) «صورت خدای نادیده» به شمار رفته است. طبیعت بشری و محدودمان ما را از دیدن خدای متعال محروم کرده است، ولی می توانیم از طریق جلوه بشری خدا، یعنی عیسی(ع) ، با برخی از صفات و کمالات او آشنا شویم.(توماس میشل، کلام مسیحی، ترجمه ی حسین توفیقی، ص 71)

طبقه بندی: مذهبی،  اجتماعی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


كد ماوس

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک